esmaspäev, 29. juuni 2009

kahe nädalaga on toimunud hirmuäratavalt palju.

esiteks, sess. Põhimõtteliselt on järgi veel vaid üks asi: homne meedia regulatsiooni eksam. Peale seda on kõik. Mingi hetk käis täielik ajuväänamine, iga päev 12 lehekülge esseed, lõputööd vms kirjutada polnud naljaasi. Sõrmetrenn. Kõik on siiamaani väga hästi läinud ja B-dega lõppenud, v.a mõni õnnetu juhus.

teiseks, kolimine. Panime Ukuga nö "leivad ühte kappi" (mida on ülimalt debiilne öelda pärast seitset kuud 24/7 koosolemist), aga nüüd on meil ka officially sama aadress. Sellised ettevõtmised on ideena alati toredamad, kui reaalsuses; mina pidin oma asjad kokku panema, et tuba saaks ümber tõsta. Uku asjad pidi kokku pandama, et Ilmatsalust kolida. Me pidime kodus täieliku suurpuhastuse tegema, kuna Mari pidi tuba ette näitama lepingu lõpetamise puhul. Ta viis küll enda asjad minema, ent kahjuks oli nende hulgas ka näiteks põrandahari ja tema ise, mis tähendas, et me tegime kahekesi neli päeva väga ränka tööd. Teha seda 38AP sessi kõrvalt ei ole üldse-üldse naljakas. Kuigi voodite liigutamine oli küll, neid nimelt ei mahu pisikeses toas ümber pöörama ja küll me siis mõtlesime igasugu logistilisi plaane välja (ok, tegelikult uku lihtsalt karjus keset tuba, et kuidas ma millestki aru ei saa ja et mul on naise mõtlemine).
Mingi ime läbi saime me oma ülesannetega igatahes perfektselt hakkama ja nüüd on meil imekena pisike kodu (minu lemmikute) punaste kardinate, kalade, toasuuruse voodi, väikese kunstinurga, raamaturiiulite, lauamängude, aroomilampide, viirukite, maalide, kitarride ja õdusa tundega. Otsustasin ka, et maitseained mu söögi sees ei saa pärineda ainult Kaupsi riiulitelt; seetõttu ostsime ühel päeval voolimissavi ja ma voolisin oma pisikeste näpukestega mõned ekslusiivsed (khm, lopergused) lillepotid, värvisin akrüülidega kirjuks ja panin aknalauale oreganot ja tüümiani kasvama. Oregano hingitseb vaikselt, kolm rohelist peakest on väljas, aga tüümian on nädala ajaga põõsaks muutunud. Suht sürr.

kolmandaks, mul on nüüd lühikesed juuksed. Ütleme nii, et "ou aga see piff on palju lahedam, tal on palju pikemad juuksed" pole fraas, mida ma lootsin kuulda ja "nudipea" pole ka mu uus lemmikhüüdnimi, aga tunne on igatahes kergem. Mina, kelle kõige lühemad juuksed on olnud rinna alla ulatuvad, harjusin uue juuksega ära suhteliselt kiiresti. Võib-olla on asi selles, et ma ise lõikasin ja ma ei saaks kunagi tunnistada, et see võib-olla pole hea. Aga on. Ukule meeldib. Ja mulle ka.

neljandaks, jaanipäev. See oli vist kõige parem jaanipäev, mis mul on üldse kunagi olnud. Teemas olime meie seitsmekesi (miinus Sten, kes nähtavasti Tartust jäädavalt lahkunud). Tartust hakkasime Olegi ja Kaarliga sõitma umbes täpselt samal ajal, kui Parre helistas, et ta on Kullamaale jõudnud :)
Neli tundi hiljem sõitsime Kullamaa A&O poe ette ning kuskilt põõsast roomas, FHM näpus, välja ka Parre. Kullamaal oli suvi ja päike ja kiiktoolid ja palju-palju-palju süüa-juua. Mängisime Guillotine'i, ajasime juttu, grillisime vorste ja liha ja sõime kõike, mida oli. Taavi ilmus ka mingi hetk Kohilast kohale (ha ha) ning siis sai Tiidu marineeritud šašlõki süümekateta sütele visata. Edasi läks õhtu klassikalise jaaniõhtu malli järgi - sõime meeletult palju, käisime meeletult heas saunas, mekkisime meeletult head rabarberikooki, käisime veel natuke saunas, vihtlesime ja istusime lõkke ääres. Kui kõik olid ära vajunud, jäime mina, Parre ja Taavi kolmekesi lõkke äärde kiiktoolile, et vabadussõdalastele austust avaldada. Sai lauldud sepapoiste-kaanonit ja juureldud tähtsate teemade üle; austust avaldasime ka päikesetõusule, mis sealmail tõesti kaunis. Umbes seitsme paiku hommikul läksime voodisse. Uku vanaisa ärkas kell kuus.


Aga nüüd, nüüd pean ma meedia regulatsiooniks õppima ja uut Miki Hiire koomiksikogu lugema. Seniks aga magusaid herneid ja säravaid tähti.


PS - kolmapäeval lähen äikesejahile mööda Kagu-Eestit ja öösel tõenäoliselt ka Lätit; loodan häid pilte saada, need tulevad ka siia tõenäoliselt üles :)

2 kommentaari:

kelli ütles ...

Kas Kullamaa nagu Läänemaa Kullamaa ?

SiretSchutting ütles ...

jaa, läänemaa kullamaa :)